برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
آنچه در مورد لینک های نوفالوو باید بدانید

آنچه در مورد لینک های نوفالوو باید بدانید

راهنمای گام به گام لینک سازی برای بهبود سئو وب سایت .

اگر تا به امروز به دنبال لینک بیلدینگ برای وبسایت خود بوده اید و یا به نحوی با مفاهیم این حوزه آشنایی داشته باشید، بدون شک واژه “nofollow” به گوش شما خورده است. در صورتی که شما کاربر عادی سایت منتشر کننده رپورتاژ و یا بک لینک باشید، برایتان هیچ تفاوتی در ظاهر لینک وجود نخواهد داشت. اما در صورتی که به کد لینک مورد نظر نگاه کنید، متفاوت خواهد بود.

بکار بردن تگ نوفالوو برای یک لینک به این معنی است که موتور جستجوی گوگل به لینک مورد نظر توجهی نداشته باشد. بنابراین این دسته از لینک ها نمی تواند موجب اعتبار بخشی به وبسایت و وبپیج  شما شوند و همینطور باعث بهبود سئو سایت شما شوند.

یکی از دلایلی که موجب می شود تا سایت مبدا از لینک نوفالوو برای لینک دهی به سایر سایت ها استفاده کند این است که بتواند بر روی لینک های خروجی خود نظارت و کنترل کافی را داشته باشد. به بیانی دیگر، سایت مبدا به این ترتیب به گوگل نشان می دهد که به در مورد کیفیت لینک مقصد اطمینان کافی را دارا نیست. اگر به مثال های زیر دقت کنید بهتر متوجه کاربرد لینک های نوفالوو خواهید شد:

  • کامنت های بخش بلاگ سایت
  • پست های بخش انجمن
  • نظرتان خوانندگان
  • سایت های کاربر محور

افراد می توانند در هر یک از این بخش های سایت لینک هایی را قرار دهند و با توجه به حجم بالای مطالب قرار گرفته در این بخش ها، امکان مدیریت آن ها بسیار مشکل خواهد بود. بنابراین برای کاهش سطح اسپم سایت و همچنین پیج آتوریتی سایت، مدیران سایت ها ترجیح می دهند تا تمامی بخش هایی که توسط سایر کاربران قابل ویرایش و نظردهی هست را به صورت نوفالوو در نظر بگیرند.

در صورتی که شما به دنبال دریافت بک لینک از سایر سایت ها به سمت سایت خود هستید، باید به این نکته توجه داشته باشید که لینک های نوفالوو منشاء اثر مثبتی برای وبسایت شما نخواهند بود .

روش استاندارد برای لینک سازی ، ساخت لینک و انکر تکست فالوو از یک وبسایت یا وب پیج مرتبط با محتوا و کلمات کلیدی مرتبط به وبسایت یا وب پیج دیگر میباشد .

البته باید این را در نظر گرفت که لینک های نوفالوو برای وبسایت شما ترافیک را به همراه داشته و این خود به طور غیرمستقیم می تواند به بهبود سئو شما کمک کند.

لطفا نظر خود را بنویسید

بالا